Personal

Marcus Larsson Marcus Larsson är grundaren av Radio Treby och ansvarig utgivare av det som hörs i radion.
Jobbar som säljare och reklamläggare, men håller i många trådar på kanalen.

0512 – 30 20 01
marcus@radiotreby.se

Daniel Andersson Daniel Andersson är numera tjänstledig från Radio Treby men sitter med i bolagets styrelse som ordförande.

0512 – 30 20 30
daniel@radiotreby.se

Elin Jonsson Elin Jonsson är säljare av radioreklam och är den ni skall kontakta för att få svar på era annonseringsfrågor.
Elin har lång erfarenhet av reklamförsäljning inom radiobranschen och vet hur ditt företag exponeras på bäst möjliga sätt.

0512 – 30 20 05
elin.jonsson@radiotreby.se

Åsa Frodelius Åsa Frodelius är säljare av radioreklam och är den ni skall kontakta för att få svar på era annonseringsfrågor.
Åsa hjälper er gärna med att få till en så bra annonsering som möjligt, så ring eller maila.

0512 – 30 20 03
asa@radiotreby.se

Camilla Milton Camilla Milton är Lidköpingstjejen som hänger med dig under eftermiddagarna här på Radio Treby, måndag – torsdag mellan 14 och 18.
Hon har tidigare hörts på både Radio Match och P4.

0512 – 30 20 40
camilla.milton@radiotreby.se

Ray Matson Ray Matson är ditt sällskap mellan klockan 10 och 14.
Han är en radioräv sedan slutet av 70-talet då han började på P3 och P4. Idag hör du honom, förutom på Radio Treby, även på Rockklassiker och Mix Megapol samt Gold FM (Växjö) och Vinyl FM (Stockholm).

0512 – 30 20 40
ray.matson@radiotreby.se

Sandra Hansson Sandra Hansson är i radion under helgerna mellan 10 och 16.
Boråstjej som har lång erfarenhet inom radio, bla. Mix Megapol och Radio Båstad.

0512 – 30 20 40
sandra@radiotreby.se

Jonas Jakobsson Jonas Jakobsson skruvar med Radio Trebys teknik och programmerar datorer.
Jonas började sin radiobana i slutet av 90-talet och är en välbekant radioröst över Trollhättan och Vänersborg.

0512 – 30 20 40
jonas.jakobsson@radiotreby.se