Personal

Marcus Larsson är grundaren av Radio Treby och ansvarig utgivare av det som hörs i radion. Jobbar som säljare och reklamläggare, men håller i många trådar på kanalen.

0512 – 30 20 01
marcus@radiotreby.se

Daniel Andersson är numera tjänstledig från Radio Treby men sitter med i bolagets styrelse som ordförande.

0512 – 30 20 30
daniel@radiotreby.se

Elin Jonsson är säljare av radioreklam och är den ni skall kontakta för att få svar på era annonseringsfrågor. Elin har lång erfarenhet av reklamförsäljning inom radiobranschen och vet hur ditt företag exponeras på bäst möjliga sätt.

0512 – 30 20 05
elin.jonsson@radiotreby.se

Ray Matson är ditt sällskap mellan klockan 10 och 14. Han är en radioräv sedan slutet av 70-talet då han började på P3 och P4. Idag hör du honom, förutom på Radio Treby, även på Rockklassiker och Mix Megapol samt Gold FM (Växjö) och Vinyl FM (Stockholm).

0512 – 30 20 00
ray.matson@radiotreby.se

Sandra Hansson är i radion under eftermiddagarna och sänder ett lättsamt snack mellan 14:00 – 18:00. Boråstjej som har lång erfarenhet inom radio, bla. Mix Megapol och Radio Båstad.

0512 – 30 20 00
sandra@radiotreby.se

Jonas Jakobsson är en välbekant radioröst över Trollhättan och Vänersborg men på Treby så är det tekniken han pillar med och gillar utmaningar med teknik och utvecklar datasystem.

0512 – 30 20 00
jonas.jakobsson@radiotreby.se