Personal

Marcus Larsson är grundaren av Radio Treby och ansvarig utgivare av det som hörs i radion. Jobbar som säljare och reklamläggare, men håller i många trådar på kanalen.
0512 – 30 20 01
marcus@radiotreby.se

Daniel Andersson är numera kommunalråd i Essunga kommun men jobbar på lediga stunder på stationen. Hörs mest i våra utsändningar men är med i kulisserna och utformar kanalen.
0512 – 30 20 30
daniel@radiotreby.se

Mikael Stenberg är säljare av radioreklam och har många års erfarenhet inom försäljning och marknadsföring. Mikael har svar på dina frågor när det gäller annonsering i radion.
0512 – 30 20 04
mikael.stenberg@radiotreby.se

Kristofer Granefelt är på plats under vardagarna mellan 10:00 – 14:00 och håller er sällskap på sitt egna sätt. Boråsare som tidigare jobbat på Mix Megapol och Radio Match.
0512 – 30 20 00
kristofer@radiotreby.se

Sandra Hansson är i radion under helgerna och sänder ett lättsamt snack mellan 09:00 – 15:00. Boråstjej som har lång erfarenhet inom radio, bla. Mix Megapol och Radio Båstad.
0512 – 30 20 00
sandra@radiotreby.se

Svante Dalemo är DJ som under fredagarna drar igång ”Afterwork”. Ett program som gör att du får en bra stämning. Mellan 16:00 – 21:00 botaniserar Svante bland skivor på sitt egna lilla sätt.
0512 – 30 20 00
svante@radiotreby.se

Camilla Milton är under eftermiddagarna måndag t.o.m. torsdag sällskapet mellan 14:00 – 18:00. Camilla bjuder på en lättsam underhållning och har tidigare hörts på Radio Match och P4.
0512 – 30 20 00
camilla@radiotreby.se

Jonas Jakobsson är en välbekant radioröst över Trollhättan och Vänersborg men på Treby så är det tekniken han pillar med och gillar utmaningar med teknik och utvecklar datasystem.
0512 – 30 20 00
jonas.jakobsson@radiotreby.se