Personal

Marcus Larsson är grundaren av Radio Treby och ansvarig utgivare av det som hörs i radion. Jobbar som säljare och reklamläggare, men håller i många trådar på kanalen.
0512 – 30 20 01
marcus@radiotreby.se

Daniel Andersson är numera kommunalråd i Essunga kommun men jobbar på lediga stunder på stationen. Hörs mest i våra utsändningar men är med i kulisserna och utformar kanalen.
0512 – 30 20 30
daniel@radiotreby.se

Camilla Johansson Zakrisson är säljare av radioreklam och har många års erfarenhet inom försäljning och marknadsföring. Camilla har svar på dina frågor när det gäller annonsering i radion.
0512 – 30 20 04
camilla.johansson@radiotreby.se

Magnus Sahlgren är säljare i Nossebro, Vårgårda, Alingsås, Herrljunga, Trollhättan samt Vänersborg.
0512-30 20 05
0700-610 430
magnus.sahlgren@radiotreby.se

Camilla Milton finns på plats under eftermiddagarna måndag t.o.m. torsdag mellan 14:00 – 18:00. Camilla bjuder på en lättsam underhållning och hon har tidigare hörts på både Radio Match och P4.
0512 – 30 20 00
camilla.milton@radiotreby.se

Mats Glefors hör du varje vardagsmorgon mellan 07:00 – 10:00.

0512 – 30 20 00
mats.glefors@radiotreby.se

Sandra Hansson är i radion under helgerna och sänder ett lättsamt snack mellan 10:00 – 16:00. Boråstjej som har lång erfarenhet inom radio, bla. Mix Megapol och Radio Båstad.
0512 – 30 20 00
sandra@radiotreby.se

Sebastian Bourghardt håller er sällskap vardagar mellan 10:00 – 14:00.

0512 – 30 20 00
sebastian.bourghardt@radiotreby.se

Svante Dalemo är DJ som under fredagarna drar igång ”Afterwork”. Ett program som gör att du får en bra stämning. Mellan 16:00 – 21:00 botaniserar Svante bland skivorna.
0512 – 30 20 00
svante@radiotreby.se

Jonas Jakobsson är en välbekant radioröst över Trollhättan och Vänersborg men på Treby så är det tekniken han pillar med och gillar utmaningar med teknik och utvecklar datasystem.
0512 – 30 20 00
jonas.jakobsson@radiotreby.se